| nIeee a întrebat:

De cand am iesit din spital (operat de apendicita) ma tot doare ba in partea stanga ba in partea dreapta prima oara ma lua putin si acuma ma apasa destul de tare, iar dupa ma lasa... Ce ar putea fi. De exemplu azi m-a durut destul de tare in partea dreapta, iar aseara m-a luat durerea pe partea stanga... Si desigur am fost bolnav 2 zile 3-5 \ 17 \2014

Mulltumesc mult!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BeatriceL90L a răspuns:

Nu!
Inima doare rar, si cand doare face ravagii, nu exista sa doara inima si sa nu ajungi la spital cat de curand. Sunt fie dureri precordiale-dureri in piept, ce pot fi si de la lipsa de calciu. Oricum, nu strica parerea unui medic

8 răspunsuri:
| BeatriceL90L a răspuns:

Cand ai iesit din spital? E foarte important. In primele zile, o saptamana si ceva chiar, doare! Daca e deja ceva mai mult timp de cant te-ai externat, du-te la medicul de familie (P.S sunt studenta la asistenta medicala).

| nIeee explică (pentru BeatriceL90L):

Scuze am uitat se mentionez ma doar in piept ba ma doare in mijloc acolo ba in stanga sau dreapta. Decand am iesit din spital ma tot doare pe acolo... Durerea asta poate fii de la stat pe burta sau durerea e cauzata din cauzaa cresterii?

| BeatriceL90L a răspuns (pentru nIeee):

Tot nu mi-ai spus cand ai iesit din spital. Daca este serios, du-te la medicul de familie.

| nIeee explică (pentru BeatriceL90L):

Aprox 1 luna dar zic ca de cand am iesit ma tot doare pe acolo

| nIeee explică (pentru BeatriceL90L):

Are aproximativ 1 luna dar zic ca de cand am iesit ma doare si nu cred ca e serios pentru ca ma doare si dupa ma lasa

| BeatriceL90L a răspuns (pentru nIeee):

Eu zic sa treci pe la medicul de familie!

| nIeee explică (pentru BeatriceL90L):

Durerea de inima poate fii si de la raceala?

| BeatriceL90L a răspuns (pentru nIeee):

Nu este durere de inima!

| BeatriceL90L a răspuns (pentru nIeee):

Nu!
Inima doare rar, si cand doare face ravagii, nu exista sa doara inima si sa nu ajungi la spital cat de curand. Sunt fie dureri precordiale-dureri in piept, ce pot fi si de la lipsa de calciu. Oricum, nu strica parerea unui medic