| anonim_4396 a întrebat:

De ce am degetele atât de groase? (Sunt fată) Eu cred că normal o fata ar trebui să aibă degetele mult mai subțiri, iar eu le am extrem de groase și mai sunt si...lungi. Adică am abia 11 anisad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Moștenire genetică, vezi in familia ta pe partea feminină cine mai are degete groase, mama, mătusa bunica, si atunci vezi pe cine mostenesti, degetele groase le ai la mîini? Sau la picioare?

| christine99 a răspuns:

1. Fetele si baietii au aceleasi tip de maini si degete, apartin aceeasi specii.
2. esti fata, nu femeie si ar trebui sa te bucuri inca de copilaria ta fara sa te preocupe atat cum arati ca doar nu te babardesti cu nimeni la varsta asta.

| Vichy99 a răspuns:

Eu la 11 ani ma jucam nu aveam complexe din astea, trăiește ți copilăria si eu eram grăsuța puțin dar corpul se schimba acum sunt normala si am degete normale?