| Xmaster a întrebat:

Cum pot sa imi fac degetele mai groase daca le am subtiri? funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| negru30 a răspuns:

Daca asa ti le-a dat Dumnezeu da ce doresti tu sa le schimbi - si degetele subtiri sunt frumoase si cele goase - care este prolema

| Zartbitter a răspuns:

Degetele au mușchi și dacă mușchii sunt dezvoltați, ele se „îngroașă" la fel ca un braț, spre exemplu :-)

Ia-ți jucării pentru mușchii palmelor și antebrațelor și folosește-le zilnic câte 5-10 minute. Sunt diverse bile sau inele de cauciuc, flexori cu arc și alte minunății pe care le strângi în pumn (sunt convins că știi la ce mă refer).

De asemenea, poți încerca și cu gantere mici o serie de exerciții pe degete. Dacă ești în perioadele de dezvoltare (12-18 și 22-24 ani) ai șanse și mai mari să faci asta.

Oricum ai face, aceste exerciții îți vor dezvolta și mușchii antebrațului. Ai grijă să nu devii un Popeye :-)

| didik15 a răspuns:

Wow ce intrebare.Nu iti poti face degetele mai groase decat daca te ingrasi f mult at o sa ai si degetele mai mari

| Christinnae a răspuns:

Baga-ti mainile in apa clocotita, vezi tu! :]]