| piisycutzza a întrebat:

De jumatate de an am acea scurgere vaginala lipicioasa si alba. am observat ca de la un timp e cam branzita si mai abundenta. (nu am menstruatie si am aproape 12 ani ) stiti cumva de la ce cauza este si daca semnifica ceva? dau funda la ora 15:00

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CristinaTeah a răspuns:

O să ai probabil prima menstruație încurând, această scurgere ( dacă așa vrei să-i spunem ) atenționează corpul de ceea ce se numește menstruație.

1 răspuns:
| corbulalbrosu a răspuns:

Acea scurgere de lichid cu aspect mucilaginos uneori semivascos dar transparent alteoriori cu aspect mai tulbure sau chiar albicios si care iti umezeste/pateaza chiloteii are rolul de autocuratare a vaginului tau. Cantitatea acesteia poate fi diferita in timp si se datoreaza modificarilor periodice de natura medicala/de sanatate produse ciclic in organism.Prezenta acestor scurgeri este normala si poate semnifica si apropierea aparitiei primei menstruatii dar nu in mod cert.