| Mysteryossa a întrebat:

iar am o intrebare: de vreo 3 zile am observat ca am o scurgere vaginala mai altfel.adica nu e ca inainte.acum e mai lipicioasa, adica in momentul in care ma dezbrac de chiloti, se intinde asa...de ce oare? nu m-am exprimat tocmai bine, dar sper sa intelegeti. funda si voturi

Răspuns Câştigător
| L3mon a răspuns:

Scurgerile vaginale sunt un simptom comun de prezentare si pot fi fiziologice sau patologice. Desi majoritatea scurgerilor nu sunt determinate de bolile cu transmitere sexuala (BTS) si nu necesita tratament, infectiile transmise pe cale sexuala pot avea acest simptom.

O scurgere normala este alba sau clara, sunt scurgeri inofensive care variaza cu ciclul menstrual.este importat sa ne spui daca ai avut contact sexual si cati ani ai

| Mysteryossa explică (pentru L3mon):

Am 18 ani, iar viata sexuala mi-am inceput-o acum jumatate de an.

2 răspunsuri:
| L3mon a răspuns:

Scurgerile vaginale sunt un simptom comun de prezentare si pot fi fiziologice sau patologice. Desi majoritatea scurgerilor nu sunt determinate de bolile cu transmitere sexuala (BTS) si nu necesita tratament, infectiile transmise pe cale sexuala pot avea acest simptom.

O scurgere normala este alba sau clara, sunt scurgeri inofensive care variaza cu ciclul menstrual.
Trebuie sa ne spui daca ai avut contact sexual... si cati ani ai