| MyAngelT a întrebat:

De vreo 4 luni a început să-mi iasă maseaua de minte, a iesit doar un colț din toata, însă si acum mă mai doare si mi se umfla in partea aceea inclusiv cu tot cu gat. Stiti cam in cat timp ar trebui sa iasă de tot?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Maselele de minte dau infectii destul de urate, lucru care ti s-a intamplat cel mai probabil si tie... nu mai astepta sa iasa, ca nu de la asta e durere ta acum

| Începătorul988 a răspuns:

Salut. Ai mare grija sa nu ai vreun puroi in zona aia. Asa am avut si eu, si ajunsese umflatura in zona gatului, trecuse de barbie. Consulta un dentist cat mai rapid, deoarece iti poate elibera puroiul(infectia) daca este proaspata. Daca nu, o sa ai nevoie de operatie, si cel mai probabil o sa ramai cu cicatrice pe obraz.

| IQ156 a răspuns:

Mergi la stomatolog.

| NarcisBlahh a răspuns:

Cel mai bine nu intrebi TPU. Pot fi raspunsuri diferite sau nesigure. Du-te la stomatolog el stie ce zice!