| Crisstinayy12 a întrebat:

Deci am o problema. Daca imi apas undeva mai sus de ureche mi se înfunda. Si daca trag putin de partea de jos mi se desfunda putin dar tot înfunda ramane si mi se înfunda tot mai tare daca apas pe ureche. Nu inteleg. In vara am avut otita la ambele.Ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cel mai probabil infectia nu a fost complet eliminata.
Mergi din nou al ORL-ist si spune-i ce te supara, ca sa iti dea tratament, ca infectia aia netratata complet, te poate lasa surd, pe viata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai grijă! sad Nu lăsa să intre apă in urechi, poartă șapcă când e rece. Si respectă ce îți spune medicul ORL-ist.
Însănătoșire grabnică!