| Girly97 a întrebat:

Buna dimineata! Este normal faptul ca desi ma aflu sub tratament cu antibiotic de aproximativ 3 zile pentru abces dentar (recomandat de stomatolog, abia dupa ce mi se dezumfla fata ma poate trata) sa mi se dezumfle in timpul zilei insa noaptea cand dorm (dorm pe partea cealalta, nu pe partea afectata) sa mi se umfle? Voi scapa vreodata de umflatura?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Am avut si eu problema cu o punga de puroi. Pentru ca nu disparea am cerut medicului sa-mi extraga maseaua pe viu. Doare al dracului de tare dar mi-a scos si punga si am scapat.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Apropo! Daca iei antibiotice sa iei si medicamente pentru refacerea florei microbiene altfel iti vei distruge sistemul digestiv si imunitatea.

| darrio2007 a răspuns:

Da, este adevarat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vei scapa si de umflatura, se poate intampla intr-adevar ca umflatura sa revina noaptea. Incearca sa mai tii ziua ceva cald pe partea afectata

Răspuns utilizator avertizat
| NuDauNiciunNume a răspuns:

Buna! Si eu am avut abces. Sa stii ca mie mi-a zis ca este bine sa se umfle pentru ca atunci iese infectia.