| alexandra20001000 a întrebat:

Buna,este foarte urgent,,,am flegma cu sange,la inceput am fost racita,apoi am avut multi muci din ce in ce mai galbeni apoi cu sange, dupa care m-a durut sub ochi in partea stanga.am fost la medic si mi-a dat tratament, dupa 5 zile de augumentin am inceput sa expectorez flegme galbene si cu sange,dar nu sunt sigura ca este sange este ca ceva inchis la culoare spre portocaliu inchis,va rog sa ma ajutati sunt disperata,sa merg la medic de uregenta sau este cava trecator,, va rog mult ajutati-ma este ceva urgent orice raspuns este folositoer si va rog sa nu radeti ajutati-ma funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
cred ca este o raceala puternica, consulta medicul pneumolog si explica-i cu lux de amanunte exact ce ne-ai descris noua, nu te juca cu sanatatea ta, eu m-am jucat si acum regretstraight face
O zi buna si sanatate multahappy

| JohnnyWylde a răspuns:

Probabil ai o forma avansata a unei boli foarte rare, ce nu poate fi tratata, care se intalneste la unul din o suta de milioane de oameni. laughing E doar de la raceala, o sa-ti treaca stai linistita. Dar pentru orice eventualitate ar fi bine sa mergi iar la medic.

| strutulik02 a răspuns:

Cel mai bine este sa mergi la medic. poate fi o infectie in gat, bronsita sau multe altele poate din cele mai grave. nu ezita sa consulti doctorul. sfaturile de aici iti pot fi doar orientative.crede-ma ca e mai bine. daca zici ca ai mai fost si ti-a dat tratament acum cu siguranta o sa iti faca niste analize. si acolo vei vedea ce si cum.mult succes si sanatate multa!