| Marya_Antonia_1994 a întrebat:

Buna fetele ...am si eu o problema poate imi sunteti de ajutor am intarcat-o si eu pe bebelina mea de 3 zile, la inceput nu mi-a fost asa rau dar acum a 3 zi nu mai pot de durere, simt ca imi plesneste pieptul. Ce as putea facee sa ma lase durerea? ...am auzit de multe feluri si am incercat cu malai ud sub piept, cu apa rece cu gheata ...am pus si un ac cu urechea in tocul unui geam de lemn, dar tot degeaba sad. Si in plus, a inceput sa ma ia cu frisoane, nu mai am putere deloc, nu stiu cate ati trecuy prin asa ceva dar sper sa ma ajutati si pe mine. Va multumesc :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Andreea_Grigore_1988_5D6e a răspuns:

Cred ca cel mai indicat ar fi sa te vada un medic mai ales daca zona pieptului este tare si fierbinte, iar tu ai frisoane.Te-ai "muls"dupa ce nu i-ai mai dat bebicii sanul? e posibil de la laptele care s-a acumulat in san sa faci mastita, care se trateaza doar la medic.Eu am avut "furia laptelui" in termeni populari si a fost groaznica durerea, asa ca te inteleg.Doctorul tau stie cel mai bine ce sa-ti recomande dupa ce te examineaza dar pana atunci poti sa pui niste frunze de varza peste sani cateva ore si o sa te mai calmeze pana ajungi la doctor.Sanatate!

| Marya_Antonia_1994 explică (pentru Andreea_Grigore_1988_5D6e):

Nu mam mult ca nu am putut...big grin

| Marya_Antonia_1994 explică (pentru Andreea_Grigore_1988_5D6e):

Nuu mam mult ca nu am putut de durere sad

| Marya_Antonia_1994 explică (pentru Marya_Antonia_1994):

Scuze nu mam muls, stau in pat si de frig ce ma ia scriu gresit happy

| Andreea_Grigore_1988_5D6e a răspuns (pentru Marya_Antonia_1994):

Da te inteleg.atunci nu iti ramane decat sa te duci la medic sa iti faca o injectie cu oxitocina ca sa iti eliberezi cananele care probabil s-au infundat si mai apoi poate te rezolva fara altfel de tratament, dar nu mai amana.Sanatate.