| LovelyAnna a întrebat:

La 1.63m inaltime, este bine sa ai 59 de kilograme? Cate kilograme mai trebuie sa dau jos? si as vrea o dieta pe care ati incercat.o si care stiti ca functioneaza dar nu prin infometare. Multumesc!:X

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
14 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna eu vreau sa incep o dieta deoarece de la craciun m-am ingrasat foarte mult si chiar as vrea sa tin cu cineva dieta. daca te intereseaza spune'mi si iti dau id'ul meu.

| LovelyAnna explică (pentru KellyGreen):

Da Lasa.mi id ul tau si vorbim mai multe pe mess:*

| KellyGreen a răspuns (pentru LovelyAnna):

Id'ul meu e paula_elena99

| LovelyAnna explică (pentru KellyGreen):

Al meu kissme_anna1999

| KellyGreen a răspuns (pentru LovelyAnna):

Gata, te'am bagat in lista, sa imi dai accept

| LovelyAnna explică:

P.S dau fundita:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimanu-i nu-i faca rau daca face miscare.Verifica pe un calculator(IMC) indice masa corporala, cum ar fi asta http://www.doctor.info.ro/calculator_imc.html

| Focus11 a răspuns:

Daca eu am 1.80 inaltime si 47 de kilograme si sa zic ca mi se vede un pic oasele.Dar daca tu crezi ca ai o problema atunci du-te la un medic happy

| paulica2003 a răspuns:

La 1.63 ar trebui sa ai 63 big grin se calculeaza mai putin cu 10 kg decat inaltimea de dupa 1. (63)

| Larisz a răspuns:

Din cate stiu eu e bine, dar ai grija sa nu te ingrasi! tine-o tot asa! happy

| alinutza1234 a răspuns:

Poate asta este si normal ...defapt citeva kg trebuie sa dau jos dar nu mai mult de 5

| Andrada2004 a răspuns:

Buna! eu ieri am fost la doctor ma masurat ma cantarit si mi-a zis ca maximum la 1.63 este de 68kg+5kg (68+5 adica 73 este maxim, iar 68 e mai convenabil)
Sper ca ti-am fost de ajutor happy :*