| minibossX a întrebat:

M-am dus sa ma joc fotbal si când ma întorceam acasa a început sa ma doară degetul mare de la picior, când am ajuns acasa am vazut ca era o pata de 1 cm lățime de sange uscat sub piele (sub degetul mare de la picior este un fel de piele mai groasa, acolo era sângele uscat).Nu ma doare, doar ma întreb daca ar trebui sa fac ceva.Au trecut 4 zile de când este uscat si nu stiu daca dispare singur

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Bonbardieruldeweekend a răspuns:

Deci e ca o basica si inauntru are sange? Daca e asa lasa si nu te mai gandii la ea, asa am patit si eu si s-a uscat sub piele dupa am rupt si a iesit ca o biatra

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Va dispare odata cu cresterea unghiei, cand o tai.

| Ivanov27 a răspuns:

Daca nu ai niciun fel de durere, inseamna ca nu e nicio problema. Va trece in cateva zile. Acestea apar in urma unor lovituri sau a strivirii tesutului respectiv. Daca apar durerii pot sa aplici o compresie rece.