| anonim_4396 a întrebat:

Acum vreo 3-4 luni cred ca m-am lovit la picior cand jucam fotbal. Cand am ajuns acasa,imi sangera degetul mare de la picior, iar acum am in interiorul unghiei sange strivit. Ce ar trebui sa fac sa ma curat? Ofer funda + vot!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| samynța a răspuns:

Mai bine te duci la medic... dar iti recomand sa te duci la farmacie si sa ceri "rivanol".

| dasdsad a răspuns:

Pai, daca esti mai sensibil du-te la doctor. Altfel incearca sa cureti cu rivanol...dar, te doare degetul?

| anonim_4396 explică (pentru dasdsad):

Nu ma doare deloc.

| CristinaCriss54321 a răspuns:

Nu e nimic grav! nu trebuie sa faci nimic asculta-ma pe mine fac studii medicale se va curata singur e un cheag de sange atat. Sper ca te-am ajutat pa-pa

| KenNTAlex a răspuns:

Sincer. ii s-a intamplat si la fratimio... du-te urgent la spital pentru ca e sange infectat si nu cred ca ai dori vreo amputare. o sa iti scoata unghia si o sa iti creasca la loc in vreo 4 sap