| mariusmarius999 a întrebat:

Mama mea mi-a arătat ca are sub piele, pe mana în zona încheieturii, o umflatura mica, solida ca un os. Nu are dureri și nu este mobila. Mi-a arătat din nou umflatura acum o luna maxim cred și era aproape la fel, doar ca era puțin mai,, ascutita". Ce poate fii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Posibil sa fie un chist epidermic, oricum trebuie mers de urgenta la medicul dermatolog, acesta va stii exact ce poate fi.

| FoxyM a răspuns:

Salutare! Si eu am ca un fel de os desi nu e, este posibil sa simtă cu timpul niste disconforturi. Poate a avut mâna "scrantita"sau de la reumatism a aparut.

| ciordel a răspuns:

Fa ca mine, mananca pana plesnesti si mereu, asa am ajuns la 73 de kg