| Lucitu a întrebat:

tocmai mi-am dat jos gipsul, cu 3 saptamani mai devreme decat trebuia ( o luna jumate trebuia) si nu e tocmai cum ma asteptam, adica o pot manevra putin mai bine decat atunci cand era in ghips dar totusi ma mai doare destul de rau cand o rasucesc in anumite pozitii, in fine cred ca asta e normal, intrebarea mea este daca este normal sa mai fie umflata in zona incheieturii(zona unde a fost rupta mana, radiusul mai exact), astept raspuns, multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Da.Pentru ca nu s-a vindecat fractura.Mai si spui ca ti-ai dat ghipsul jos mai devreme. Daca trebuia o luna jumate de ce l-ai dat jos?

| Lucitu explică (pentru darrio2007):

Pentru ca simteam ca nu mai am nevoie de ghips, oricum nu era prea strans pe mana si puteam sa o misc lejer prin el.

| darrio2007 a răspuns (pentru Lucitu):

Oricum,o tinea mai strans decat acum.

3 răspunsuri:
| mihaituneup a răspuns:

Nu e normal.