| Marius8292 a întrebat:

Buna ziua! Am herpes de 4 zile si l-am tratat cu aciclovir, dar astazi de dimineata aveam o coaja galbena si dupa ce a cazut a aparut alta visinie, ce pot face sa scap de herpes pana sambata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fara sa te mai atingi de coaja sau de cicatricea de la coaja, va trece dar in timp.
Atentie, nu pupa pe nimeni, fiindca esti inca contagios cu virusul herpesului.

| dullcat a răspuns:

Buna.Se va vindeca de la sine, nu rupe acea coaja si nu atinge zona cu mana.