| Alle_3522 a întrebat:

Nu stiu ce am facut la buza de sus si mi s-a umflat foarte rau. Dupa amiaza aveam un fel de basici si le-am spart, Acum mi s-a umflat foarte mult. Ce pot face sa imi treaca pana maine dimineata crying((

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Nu-ti trece pana dimineata cu nimic. Nu iti mai sparge basicile! Eu zic sa nu pui nimic pentru ca nu stii ce ai inca si poate iti va dauna. Maine la prima ora du-te la farmacie, spune-i ce s-a intamplat si o sa iti recomanda ea ceva unguent.

| iYuuki a răspuns:

Sincer nu stiu dar nu cred ca gasesti ceva ca sa iti treaca pana dimineata.

| Dana211 a răspuns:

Nu prea are cum sa iti treaca pana dimineata. Si nu trebuia sa spargi basicile alea pentru ca sunt fie de la herpes fie de la o buba dulce.
Daca e herpes mergi maine la farmacie si ia-ti un plasture special care il acopera si nu-l mai face asa vizibil si pe deasupra ajuta si la vindecarea lui

| BCoMichael a răspuns:

Asta suna a herpeswinking
Eu nu stiu ce sa-ti recomand ca sa se amelioreze, pot doar sa-ti sugerez sa vizitezi un medic urgent pentru tratament. Eu am avut herpes si stiu ca se da cu o crema pe zona afectata si se ia o pastila/sirop pentru partea interna sad
Nu mai tin bine minte detalii pentru ca eram mic big grin Funda?

| xIonutzu a răspuns:

Hmmm nu stiu ce sa zic poate tea muscat ceav vreun paianjen nu stiu nu cred ca o sa iti treaca pana maine cel mai sigur cred ca dupa 3-4 zile

| Mariucaaa a răspuns:

Poate ai herpes thinking chiar nu stiu ce sa zic... cu orice ti-ai da nu cred ca trece pana maine dimineata. daca ai herpes poti sa pui pasta de dinti in locul ala si mai trece cat de cat

| Mariucaaa a răspuns:

Dafuq?! nici nu exista straight face

| Alle_3522 explică:

Buza de jos *

| Alle_3522 explică:

Cu ce sa ma ajute straight face?