| BogdanPunct a întrebat:

Am nevoie din nou de un sfat de la voi...
Astazi la scoala am primit un cot in gura laughing
Si mi s-a spart buza... apoi s-a umflat...
Cum sa fac sa treaca mai repede?big grin
se vede urat...
Dau Fundita!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Candy a răspuns:

Uuuuuuuu dureros good luck.mai bine e sa pui niste gheata pe buza dar nu ei gheata din frigider si o pui direct pe buza.o ei o pui intr-o batista ceva mai gros si acolo pui 3 cuburi de gheata si apoi apuci capetele si le legi cu ceva si dupa ce iti pui compresa te dai cu aloevera ca sa nu se mai vada urat si peste cateva zile o sa se face coaja ( sa nu o atingi cu mainile murdare sau sa o rupi ) si o sa cada singura
primesck fundita?

4 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Tine putina gheata si se va dezumfla

| Robert a răspuns:

Pune niste gheata.

| Simona a răspuns:

Ma tu te-ai batut pentru o fata, si nu vrei sa ne zici!

Glumesc... tine si tu ceva rece acolo!

happy

| Bea_7286 a răspuns:

Tine gheata pe acel loc, sau pune-ti o compresa big grin