| skiziiskiz a întrebat:

M-am ars cu tigara la buza inferioara si s-a facut acum o basica mare de tot si urata ( mi s-a umflat buza). Cu ce sa fac sa imi treaca cat mai repede?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Empathizer a răspuns:

Incearca cu Oximed spray, conform prospectului. Compresele reci ar fi ajutat la inceput, inainte sa se formeze flictena.

| Psychic a răspuns:

Cea mai buna solutie la arsuri(si decat ceea ce iti prescriu doctorii) e de cand lumea - mierea de albine.Incearca sa gasesti una originala si proaspata(direct din stup eventual) de la apicultori, nu recomand aia de la supermarket.

| Cocochannel a răspuns:

Compresa rece.Sa-ti treaca repede!

| CrazyKiss a răspuns:

Lasa'te de tigari big grin Ca sa nu se mai intample, compresa cu gheata, mai sunt si ceva creme pe la farmacia dar nu stiu exact cum le zice big grin