| Ella_5066 a întrebat:

Buna nu stiu ce sa ma fac am celulita pe fese si din cauza asta mi-au aparut ca un fel de varice pe posterior mai rozalii sad sunt inesttice si nu am avut asa ceva niciodata nu sunt grasa am 1.61 si 46 de kg la 15 ani! masaju; ajuta? sau cv creme!? pls ajutati-ma funda!:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| kitten95 a răspuns:

Celulita nu se face daca esti grasa. se face din lipsa de miscare sau mai ales daca ai slabit mult si/sau brusc. eu iti recomand sa faci sport(alergi 10-15 min prin parc, te dai 30 de min cu bicicleta etc) si am o crema foarte buna anticelulitica care arata asa: http://www.icosmetice.ro/......orte.html. am luat`o de la o farmacie(nu de pe site, am gasit doar o poza sa-ti arat) cu 16 lei. e ieftina si foarte buna. si mai stiu un lucru tot cu cafea: iei zatu` de la cafea si masezi usor unde ai nevoie fara sa se roseasca tare zona. acoperi zona cu folie de plastic si o lasi. poti incepe lucru asta cu o ora inainte de a face dus si se repeta de 2 ori pe saptamana. o sa dea rezultate. Funda?

5 răspunsuri:
| faramatania a răspuns:

Cel mai indicat este totuși un cadru avizat, așa sfaturi(sau păreri) n-ar fi greu de dat, dar pot să nu fie cele optime, cred că ești de acord cu mine, și atunci? Mai reflectează and give it a go to specialist.O seară bună!

| kitten95 a răspuns (pentru faramatania):

Nu ai nevoie de un specialist pentru celulita. simplu faci sport si tot cauti o crema pana gasesti una care e chiar buna.

| faramatania a răspuns (pentru kitten95):

Ok,nu te contrazic, dar așa cum a descris nu prea pare a fi celulită.Dar oricum ea știe cel mai bine, și probabil că așa și este, și exact așa cum spui.Numai bine!

| OnlineZ a răspuns:

Ulei de cafea Bio...Costa doar 33 lei si este foarte buna. a folosit si mama si a dat rezulatete extraordinare. Datorita continutului ridicat de cofeina, uleiul are un efect benefic in tratamentul celulitei, vergeturi, acnee, eczeme, etc..Incearca si o sa dea rezultate crede-ma.Te pupkiss

| Tzukushi a răspuns:

Hei

citeste aici despre crema mea anticelulitica

http://www.sfaturilemariei.com/......rsonala-2/