| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Pastilele din otet de mere ajuta la slabit?
Au vreo reactie adversa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| SiLaS a răspuns:

De ce ai face asa ceva? Ca sa slabesti trebuie doar sa reduci din carbohidrati, nu e mare lucru dar se pare ca noua ne este lene sa ne documentam despre sport si cautam "scurtaturi"pentru a slabi.

| StefanKogut a răspuns:

Otetul e acid (acid acetic), deci... cum ar fi sa bei regulat acid clorhidric?

| Alelulu a răspuns:

Buna! Nu, nu prea ajuta. Si da, pot avea reactii adverse.

| Alelulu a răspuns:

Ps. Daca intr adevar vrei sa slabesti renunta la painea alba in favoarea celei negre, renunta la fainoase, la dulciuri si manaca salate, legume. Si vei vedea rezultate. Eu din iulie pana acum asta fac, plus ca mananc la ore fixe si am slabit 30 kg ( urmez o dieta data de nutritionist ). Orice masa a mea contine 150 g carne ( peste pui sau vita) cu 250 g legume ( in salata sau innabusite ). Succes!

| BroCkenWiNgS a răspuns:

Depinde de organism dar, in general, distrug stomacul...