| sawareekh a întrebat:

Buna seara, 3 zile la rand am avut dureri in capul pieptului. Azi, cand m-am trezit, durerea era deja insuportabila si s-a lasat spre inima, uneori ma inteapa inima si in zona ei. Ce este?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Alverto a răspuns:

Mergi la un cardiolog

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ai vreo afectiune..Asta nu este de lăsat! Trebuie: O ecografie sau sa mergi la un cardiolog! Este tot timpul durerea?

| AlinMrs a răspuns:

Depinde de durata de timp, de intensitatea durerii, varsta pe care o aveti, sunteti fumator/ fumatoare si alte zeci de intrebari care ar putea duce la determinarea acestei dureri.Cu alte cuvinte aveti nevoie de examinarea unui cardiolog pentru a putea determina cu exactitate.

| sawareekh explică (pentru AlinMrs):

Am 16 ani, nu fumez, durerea s-a mai micsorat, e suportabila, ma inteapa cat de cat, de cam 3 zile incoace se intampla asta.

| AnatoliyMikhailov a răspuns:

Probabil de la ridicat prea multe greutati… sau poate ca s-au contractat muschii inimi frecvent la fumatori… in general e posibil sa dezvolti o afectiune care nu ar trebui sa fie ignorata.

https://www.medlife.ro/......piept.html Iti recomand sa citesti