| Nuia a întrebat:

Buna seara, TPU!
Am 16 ani, am fost operat acum 9 ani pe zona abdominala, si recent, mai exact de 1 an de zile am inceput sa'mi lucrez muschii abdominali. In ultimele 2 luni lucrez foarte puternic aceasta grupa musculara, drept consecinta simt dureri intr'un capat al operatiei. Exista riscul ca operatia sa cedeze?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| GeosBIOS a răspuns:

Dupa 9 ani nu prea cred. S-ar putea sa te doara pur si simplu din cauza efortului si sa-ti faci griji degeaba.