| anonim_4396 a întrebat:

Bună seara TPU,
Sora mea se numeste Carmen, are 24 de ani și suferă de tetrapareză spastică și noaptea trecută s-a culcat bine dispusă dar pe parcursul nopții s-a trezit plângând în hohote (noi dormim împreună) iar de atunci plânge încontinuu.Am discutat cu ea, am făcut activități recreative etc.dar ea nu știe clar motivul pentru care îi vine să plângă.Ce aș putea să-i mai fac să-și revină?
Vă rog să tratați cu seriozitate.
Vă mulțumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Imi pare rau pentru surioara tasad incearca sa o convingi ca totul o sa fie bine si ca maine iesiti la plimbare in parc.
Crede-ma ca nu stiu cum ar trebui sa te comporti cu un bolnav de genul...
Adreseaza-te medicului care o trateaza si explica-i situatia si daca exista ceva un remediu/exercitiu sa o poti stapani.
O seara frumoasa sa aihappy

Răspuns utilizator avertizat
| Chiriac_Cosmin_1999 a răspuns:

Eu nu stiu tu uitate pe net vorbeste cu doctori discuta cu sora ta. Imi pare rau desora ta. Salut sper sa se faca bine.