| MariusPF a întrebat:

Buna sunt baiat am 1.67 si 69 kg am 15 ani.Bine vara vreau sa slabesc va rog dati.mi un regim si ceva exercitii sa pentru burta colacei si sani. Si inca ceva am si celulita pe burta si pe talie. Cer seriozitate. Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| DanielPH a răspuns:

Cazul acesta este unul mai special...
Ti-as recomanda sa mergi la o sala de sport, sa consumi proteine/carbohidrati pentru energie, sa renunti la mancarurile grase, daca doresti carne, iti poti face o salata cu pui, mananca fructe si legume, alearga noaptea, dormi 8 ore pe noapte.
La sala o sa intervina acel sentiment de rusine, stiu...si eu am trecut prin el, doar ca eu eram slab, in prima saptamana a fost mai greu, apoi m-am obisnuit.
Angajezi un antrenor care te va sfatui exact ce sa mananci si ce sa faci la sala.

Este singura solutie daca vrei sa pierzi din greutate in vara asta, daca vei face exercitii acasa, nu vei rezolva multe, daca te infometezi, la fel.

Un stil de viata sanatos, este cheia spre un corp sanatos.