| anonim_4396 a întrebat:

Acum 15 minute am cazut si mi-am sucit glezna. Nu stiu daca este rupta, dar nu o pot misca foarte bine fara dureri ingrozitoare. La inceput a fost teribil, dar acum pot s-o misc mult mai mult. Credeti ca isi va reveni intr-o ora indeajuns de mult incat sa merg? Nu am timp sa ma duc la doctor, aici este mai mult de dat cu parerea. S-a umflat foarte putin, abia am observat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| fgsdfgdfgdsfgfd a răspuns:

Laura asta nu e treaba de glumit. Posibil sa-ti fi fisurat glezna.30 de minute sa te duci la spital sa vezi ce ai sunt indicate! Poate se va rautati cu timpul. Incearca sa pui gheata dupa aceea sa te dai cu un unguent pe baza de plante. Sanatate!

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Este posibil sa-ti fi fisurat glezna.
Mergi la medic.
Te pup!

| Zoey112 a răspuns:

Pai daca poti iti misti piciorul insemna ca nu e rupt si doar inflamat. puneti piciorul intr-o fasa elastica si pune niste gel antiinflamator. daca ai avea niste carje ar fi perfect happy

| marktheshark a răspuns:

Daca era rupta durerea era foarte mare dar totusi ar trebui sa mergi la doctor

| BIA103 a răspuns:

Eu cred ca totusi trebuie sa te duci la doctor, daca te doare cand o misti si ti-s-a umflat ar putea sa fie ceva destul de grav, mai asteapta un timp sa vezi cum evolueaza, dar sfatul meu e sa te duci la doctor.

| AlexM24 a răspuns:

Si eu am patit acelasi lucru, insa nu am mers la doctor. De atunci tot imi trosneste glezna cand merg, e bine sa mergi la doctor. Poate sa ti-l puna in ghips pana se reface articulatia...crede-ma e mai bine