| Papp_Francesca_1976 a întrebat:

Acum 20 de minute m-am spalat. Si urechea mi-a ramas infundata cu apa. Problema este ca nu mai pot s-o scot. Ce pot sa fac? Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| soloangel01 a răspuns:

Culca-te pe urechea problema sau stai asa cateva minute. Poti incerca sa sari intr-un picior cu urechea infundata in jos, chiar merge cateodata. Bafta happy

3 răspunsuri:
| thezbx a răspuns:

Eu cand patesc asa sar intr-un picior. sar pe piciorul opus urechii care este infundata si cu capul intr-o parte, asa incat urechea cu pricina sa fie in jos. sari de mai multe ori daca nu se desfunda. sau dormi pe partea cu urechea

| pilifalexandru a răspuns:

Cauta o seringa mai mare, umple-o cu apa fierbinte si baga-ti cateva jeturi de apa in ureche. Ti s-a infundat pentru ca ti s-a facut un dop in interiorul urechii.

| soloangel01 a răspuns (pentru pilifalexandru):

Vrei sa-si spele creieru'?! laughing Poate e infundat de la apa.
Eu am avut vata de la betisoare de urechi vara trecuta timp de o luna si nu auzeam aproape deloc cu urechea stanga dar a trecut de la sine.
Ea probabil are apa in ureche sau are un dop de ceara (asta mai rar se face).