| skrillex79 a întrebat:

Acum 3 luni mi-am făcut operația de apendicita și de o săptămâna m-am apucat sa fac exerciții fizice (genoflexiuni,etc), de vreo 3 zile am o durere in partea stânga lângă operație, nu pe partea cu apendicita (am fost operata in 3 locuri). Ce se poate întâmpla? Tin sa Menționez ca aceasta durere persista încontinuu de când a început sa ma doară prima data.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| DaniTDCI a răspuns:

In locul tau m-as opri din exercitii, si eu am fost operat de apendic si 6 luni nu am miscat o galeata cu apa, nu fa efort, e spre binele tau

| Softe a răspuns:

O operatie de apendicita trebuie lasata o perioada buna de timp pentru ca toate cusaturile din interior sa se lipeasca bine, daca tu te-ai apucat de sport intr-un interval ata de scurt de timp se poate ca acele cusaturi sa nu se fii lipit bine iar tu le-ai fortat si ai creat o mica rana acolo care provoaca durerea asta, du-te la doctor el stie ce-l mai bine sa-ti zica si sa-ti faca.

| Najvsv a răspuns:

Eu ti-as zice sa mergi la doctor si sa iti zica ce ai daca nu oprestete o perioada sa faci exercitii fizice