| alee012 a întrebat:

Am 14 ani, 40 de kilograme si 1.58. Trebuie sa ma mai ingras?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Ramo80 a răspuns:

Ai o varsta destul de frageda si corpul tau va suferi schimbari destul de mari in urmatorii ani. Cam 50 de kg cred ca ar fi bine sa ai. Incearca sa te ingrasi putin, dar poate chestia cu ingrasatul va veni natural fara sa faci mari eforturi. Bafta!

| CoquineNoire a răspuns:

Este normal la varsta ta, in timp te vei mai dezvolta.
asteapta, si nu forta nimic, e mai greu sa slabesti decat sa te ingrasi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu,nu e nevoie sa te ingrasi, intrucat peste cativa ani(2-3)totul va veni de la sine, iar greutatea se va modifica, fara a face schimbari majore in stilul de viata.

| CityOfSatan a răspuns:

Asta depinde de musculatura ta, dar eu zic ca da, cel putin 7 8 kilograme.Succes!