| anonim_4396 a întrebat:

Am 15 ani, ieri m-am epilat deasupra penisului cu o lama de barberit gilette. De ieri, amiaz, ma mananca ingrozitor zona aceea, ce sa fac? Nu mai suport, nu am luat tot parul, a mai ramas putin, oare sa ma intepe acela sau sa fie de la lama? Am pus spuma

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Apreciat de Editori
| Sarrya a răspuns:

E posibil sa te intepe acel par sau din cauza ca deja incepe sa creasca laughing Saaau poate te ai iritat, este normal. Ce poti face, sa te dai cu pudra de talc sau cu ulei de dupa epilare, sa incerci cat mai mult sa lasi zona sa se aeriseasca (sa nu fie stransa de pantaloni sau boxeri). plus ca exista anumite reguli inainte sa te iei ca sa previi iritatia. (Trebuie sa te iei doar intr-un singur sens, sa exfoliezi pielea usor, sa nu folosesti gel de dus sau sapun pentru a te epila, etc)