| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.
Am ca un fel de psoriaz, adica doar pe pielea de la cap si dupa urechi.Am urmat mai multe tratamente dar nimic.Mi s-a spus ca ii din cauza stomacului.Am dureri de stomac frecvente, ameteli si dureri la sinul sting.Am fost insarcinata si aveam dureri abdominale si am dormit citeva nopti pe scaun, daca ma puneam pe pat sau altfel ma intepa enorm.Am facut avort mai tirziu.Un timp daca aveam 10-15 minute de cind eram treaza si nu mincam la fel aveam dureri mari de stomak.
Acum insa e dificil.Am doar 18 ani.Nu le-am zis parintilor nimic din asta pentru a nu-i ingrijora, ma tem sa nu am cancer sau ceva asemanator.Nici pastilele de dureri de burta nu ajuta nimic,le-am incercat chiar si pe cele mai scumpe si tot nimic.
Deci in umtimul timp am dureri de cap,parca am un cap greu si nici nu pot sa ma gindesc la nimic,am ameteti, intepaturi la stomac si dureri la sinul sting.Stie cineva ce poate insemna asta? Nu doresc criticari doar sa stiu ce poate insemna asta.Ms anticipati.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Adica nu spui exact cui ar trebui dar te spovedesti la o tara intreaga.Singurul sfat pe care ti-l pot da este sa le spui si sa mergi cu ei la medic.Starea de sanatate se poate agrava si mai tare.Nu te juca cu sanatatea ta.

| PeFuga a răspuns:

Incepe cu niste simple analize de sange pentru a vedea daca ai carente de vreun fel, apoi medicul de familie te va ajuta recomandandu-ti la ce alt specialist sa mergi in continuare. Analizele astea le poti face si fara sa afle parintii tai, mai ales ca ai 18 ani. E posibil sa te fi dat peste cap din punct de vedere hormonal avortul. Nu mai lua pastile dupa ureche fara sa consulti un medic inainte. Cat despre psoriazis... daca intr-adevar asta ai, stai linistita ca nu te vindeci. Pe fond de stres si cand ai imunitatea la pamant o sa iti dea batai de cap mereu.