| Byb2001 a întrebat:

Buna,TPU am fumat o tigara iar dupa mi s-a intamplat sa simt o mancarime in gat, probabil mi s-au iritat bubele din gat, dar de ce imi venea sa tusesc cam un minut si nu puteam sa tusesc simteam ca ma sufoca ceva, nici sa respir pentru cateva secunde, dupa m-a durut putin in piept

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
38 răspunsuri:
| timidu89 a răspuns (pentru Invictusman):

Exista altfel de tratament mai eficient probabil. De castigam un bilet la pariuri ma bucuram, primeam ceva, ori ii luam un lucru nou eram fericit. Acum simt ca nu mi-ar mai aduce bucurie nimic, trist nu pot zice ca sunt. Eu zic sa iti gasesti unul dintre cei mai buni psihiatri daca nu se pune problema banilor. Ce iei sigur nu te ajuta.

| Invictusman a răspuns (pentru timidu89):

Boala asa chinuitoare nu credeam ca exista.
În momentul asta sunt paralizat aproape și nu înțeleg de ce.
Nu reușesc sa înțeleg deloc mecanismele depresiei.
Mai bine nu ma nasteam naibii.

| timidu89 a răspuns (pentru Invictusman):

Bayern am stiut ca nu trece de PSG. Si ca realul nu are sanse cu Chelsea. Liverpool nu avea cum sa ajunga in finala, a fost macinata de accidentari. Plus ca jocul ofensiv a fost departe de sezonul trecut.

| Invictusman a răspuns (pentru timidu89):

Pai aia zic ciudat o devenit fotbalul asta
Dar echipele englezești domina lumea fotbalului.

| timidu89 a răspuns (pentru Invictusman):

Da una sa domine in halul in care a dominat Bayern anul trecut, nu stiu. Poate Barcelona in era Guardiola. Bayernul cu Heynckes nu il prea stiu, sincer.

| timidu89 a răspuns (pentru Invictusman):

Ti se schimba brusc stare psihica? Gen acum e cald, imediat e rece?

| Invictusman a răspuns (pentru timidu89):

Da, am fost diagnosticat cu depresie recurenta.
Se schimba în unele momente, înainte seara ma simțeam mai bine, acum ma simt și ziua și seara.
Dar nu am urmărit cu maxima atenție ce gândeam înainte de a se se schimba, e o instabilitate psihica.
Când sunt ok pentru câteva clipe când ma răspunde depresia indiferent dacă gândesc pozitiv sau negativ, m-am saturat deja sincer.
Antidepresivele zici ca sunt zahar nu știu, nu își fac deloc efectul.
Boschetarii ăștia de psihiatrii numai sa ne ia banii știe nici nu cred ca o dat un diagnostic corect.
Nu cred ca e depresie recurenta asta.

| Invictusman a răspuns (pentru Invictusman):

Răpune *