| Himynameis a întrebat:

Buna TPU
Am nevoie mare de ajutorul vostru

Cum fac sa nu mi mai fie rau?
Mi se face rau mai mereu și îmi vine sa vomit dar când fac asta am un atac de panica foarte mare adică încep sa tremur sa am frisoane sau sa ard, sa văd în ceată sa leșin. adică asta pățesc când intru in panica și nu știu ce sa mai fac ma sperii foarte tare ma gândesc mereu la moarte sau sa nu mor dramatizez foarte tare și încep sa plâng de frica și sa am crize de frica pentru ca îmi e teama sa vomit sau sa simt măcar simptoma asta. și îmi vine sa mor efectiv...
Am citit undeva ca nu am de ce sa îmi fie frica ca nu am ce sa pățesc absolut nimic dar și acum îmi e rau și plâng și tremur și nu mai pot nu vreau sa pățesc ceva îmi e frica sa iau și analizele ultima data am leșinat acolo...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Iti induci singur stres si panica prin prostiile la care te gandesti.
Va trebuii sa-ti schimbi gandirea si sa eviti sa gandesti negativist, sau la lucruri macabre, ca sa poti sa ai o viata normala si sanatoasa.

Tinctura sau extractul de Sunatoare, te va ajuta sa treci peste aceste stari de panica si anxietate. Le gasesti la magazinele sau farmaciile naturiste.
Cate 1 lingurita de extract de sunatoarea, in 50-100ml de apa, luata de 3 ori pe zi. Isi va face efectul in 3-4 zile.
Tratamentul se face 2-6 luni, in functie de gravitatea bolii.

Ajuta daca iti impui sa nu te mai gandesti la lucruri rele si negative, ci doar la chestii frumoase, pozitive si bune!

| Himynameis explică (pentru Violleta2022):

Dar nu pot sa ma calmez efectiv tremur și am atac de panica...

| Himynameis explică (pentru Violleta2022):

Mulțumesc mult...

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa te vada urgent un psihiatru, suferi de o tulburare psihica.

| Simonasimona1992 a răspuns:

Doctor.
Du-te la un psiholog ca te va ajuta mult

| Himynameis explică (pentru Simonasimona1992):

Cum sa ma duc dacă eu mor pe strada sau mi se face rau?

| Simonasimona1992 a răspuns (pentru Himynameis):

Cheama ambulanta si spune-le problema ta

| Himynameis explică (pentru Simonasimona1992):

Degeaba