| Bogdan_9316 a întrebat:

Am o problema, am 17 ani, acum 2 ani am fost la medic, ma durea coloana vertebrala, mi-a dat bilet de trimitere la spital. am fost prima zi, apoi nu m-am mai dus deloc, a spus ca am spondeloza, m-a trimis sa fac film, nu m-am dus. mi-e coloana vertebrala asa putin curbata, iar acum as vrea sa fac si sport si nu stiu daca e bine?! vreau sa ma duc iar la medic. oare e ceva grav? ma tem de operatii. Deci se poate indrepta sau fiu ca inainte?

Funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Tu trebuia de la început să asculți de medic; ti s-ar fi dat să faci exerciții de indreptare. Dar ai pierdut timp prețios.
Nu am auzit să se facă operații de spondiloză.
Oriunde vei merge să faci sport, să nu ascunzi, ci sa le spui că ai problema aceasta.

| xXxXxCataxXxXx a răspuns:

Pai depinde ce sport sunt sali de recuperare pentru coloana dar e bine sa mergi cat mai repede si dureaza mult pana te refaci