| Man_Eduard_1996 a întrebat:

Am o problema sa zic asa si as avea nevoie de sfaturi, am 19 ani, 1.80 inaltime si greutatea de 88 de kilograme, cat de grava e problema pe care o am acum? cred ca ar trebui sa slabesc in jur de 8, 9 kilograme, cum sa fac sa ajung la o greutate normala, cat sa nu mai fiu gras, as vrea sa-mi spuneti ce as putea sa fac sa slabesc destul de repede si de asemenea, sa-mi ziceti cat de grava este problema. Multumesc anticipat si an nou fericit!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| GicaGigekGica a răspuns:

Ce ma, gras? Incearca sa faci sport (sa alergi, sa faci sala) si sa tii o dieta.
Un an nou fericit!

1 răspuns:
| danut a răspuns:

La 19 ani esti cam plinut, sub 80 ar fi bine, fa efort fizic si mananca putin seara, fara fainoase inclusiv paine. Sanatate.