| butterflyeffect123 a întrebat:

am pus cateva kilograme pe mine in ultimele luni si nu stiu ce sa mai fac sa le dau jos.
nu vreau o cura drastica deoarece stiu ca in urma curelor, mai mult pui pe tine decat dai jos. am incercat sa beau mai multa apa, timp de o luna dar nu vad nicio schimbare. in momentul de fata am foarte multa treaba si nu am timp deloc pentru sport sad
am incercat sa mananc fructe goji, de cateva saptamani incoace in fiecare zi, dar tot nu vad nicio diferenta in continuare.
ati putea sa imi recomandati o dieta usoare sau vreun mod in care ati reusit voi sa scapati de kilograme! (in afara de pastile)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce vârstă/înălţime/greutate ai acum ( respectiv dacă eşti fată sau băiat ), pentru ca să vedem dacă este necesar să slăbeşti.

INDICĂ aceste detalii, apoi mai vedem...

Toate cele bune.

| natalianatusik a răspuns:

Eu, pot să-ți recomand sportul. Pe mine m-a ajutat mult. Sper să meargă şi la tine!