| Alesssya a întrebat:

Buna TPU.Am si eu o intrebare! Sunt in a6a zi de rubeola. Nu mai am nicio bubita nimic. Dar de ce ma mai mananca pielea din cand in cand si ma forteaza sa ma scarpin intr-una! E normal. Funda:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Raniia a răspuns:

Pentru a linisti mancarimea poti folosi un antihistaminic-claritine o tableta sau o lingurita de sirop.Partea buna ca nu lasa cicatrici(urme).

| Alesssya explică (pentru Raniia):

Multumesc mult!

5 răspunsuri:
| DihorulCuTepi a răspuns:

Mai asteapta o zi doua sa vezi daca trece! Uneori oamenii raman cu senzatia de mancarime chiar daca le-a trecut ...ai rabdare ca iti trece happy

| Alesssya explică (pentru DihorulCuTepi):

Da am rabadare sper sa treaca! :-s

| boinguttzzu a răspuns:

Buna si eu am rubeola de 2 zile ti-au iesit ganglioni la gat? sau te doare ceva la gat?

| Alesssya explică (pentru boinguttzzu):

Da mi s-au umflat ganglioni! De durut m-a durut capul rau si picioarele!