| Anduu a întrebat:

Am si eu o mica problema.M-am ars aseara cu fierul de calcat pe mana, dupa cateva ore am pus niste gheata peste rana.Iar acum rana s-a facut maronie, nu ma mai doare/ustura.Nu stiu ce sa fac ca sa nu-mi ramana semn.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DANI_1590 a răspuns:

Pai......nu ai ce sa faci dar nu iti va ramane semn neaparat eu m-am ars pe mana si dupa o saptamana nu se mai vedea nimic

3 răspunsuri:
| andreea49 a răspuns:

Si eu m-am ars acum cateva saptamani, tot cu fierul de calcat si mi-a ramas semn. Nu ai ce sa faci, ramane semn.

| simanapeace a răspuns:

Nu ramane niciodata semn daca te arzi cu fierul de calcat