| anonim_4396 a întrebat:

Bună tuturor.
Mă simt rușinata din pricina ca am ales sa imi expun problema
Acum un de zile si doua luni am avut un singur contact sexual. Dupa care nu am mai avut nicio relatiile
In timpul contactului sexual am avut o sangerare abundenta care a durat doua zile. Dupa cele doua zile de sangerare am așteptat o săptămână dupa care mi-a venit menstruația.
Mentionez ca si înainte de contact mi-a fost venita.
Am incercat sa introduc doua degete si simt o durere aspra.
Fac sport de performanta. Spre de exemplu pot face spagatul si ssfoara Imi puteti spune daca mai sunt sau nu fara sa merg la control. Am 19 ani.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Ce doresti sa-ti spunem sau sa-ti confirmam? Din momentul in care vaginul tau a fost penetrat cu un penis adevarat ti-ai pierdut virginitatea. De asemenea acea sangerare de fapt o adevarata hemoragie destul de lunga si abundenta s-a datorat atat ruperii himenului cat si a unui vas de sange, (probabil mai gros) existent in himen la acel moment. Acel unic act sexual nu a fost suficient si nici in masura sa-ti intinda muschii vaginului si din acest motiv canalul existent in vaginul tau teoretic a ramas la fel de ingust si practic in acest moment din punct de vedere fizic are largimea unui vagin de virgina. Aceasta situatie existenta in acest moment, reprezinta motivul ca apare disconfortul sau chiar durerea in momentul incercarii de a te masturba cu degetele. Medicul ginecolog poate constata deflorarea ta insa insa fara a putea specifica cand si in ce mod s-a intamplat sau ce a provocat deflorarea si de asemenea nici un medic nu poate stabili sau preciza virginitatea unei fete/femei deoarece in vagin nu ramane absolut nicio urma a penetrarii acesteia. Multa sanatate.

| Rembledon a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Si la al doilea contact e posibil sa am sângerări?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Rembledon):

In mod normal in cazul intretinerii unui nou contact sexual nu s-ar mai produce o noua sangerare deoarece acea sangerare masiva, hemoragie, aparuta in momentul dezvirginarii tale s-a putut datora/a fost cauzata de o ruptura accentuata sau chiar o deteriorare completa/totala, foarte pronuntata a himenului tau. Deoarece himenul nu se reface rezulta ca posibilitatea unei noi sangerari se poate considera ca fiind teoretic improbabila sau chiar imposibila. Asa cum am spus si anterior te poti prezenta la consultatia ginecologica fara nicio retinere deoarece himenul se poate rupe/te poti deflora din destul de multe alte motive nu doar in urma masturbarii sau a unui act sexual.

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cu siguranta nu mai esti virgina inca de la primul contact sexual. Trebuie sa mergi la consultatie ginecologica macar o data la 6 luni. Durerea si sangerarea de acum sunt date de o infectie genitala netratata

| neutrino a răspuns:

Nu mai esti fata, ai intrat in randul femeilor.

| Emilian65 a răspuns:

In urma actului sexual pe care l-ai avut nu mai esti virgina.