| WolfYTB a întrebat:

As vrea sa va intreb daca pentru 11 ani sunt bine in raport inaltime-greutate:
Am 1.54 si 49 kg...
Va rog sa nu va bateti joc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.csid.ro/calculator-greutate-ideala/
Esti prea mica pentru a-ti pasa

| WolfYTB explică (pentru anonim_4396):

Nu de asta dar ma iau unii baieti peste picior iar altii ma plac.Nici nu stiu ce sa mai cred.Dar mersi mult

| WolfYTB explică (pentru anonim_4396):

Am gasit o pagina special pentru copii.Sunt fix cat un copil de 12 ani si 6 luni si la inaltime si greutate asa ca e f. bine

| anonim_4396 a răspuns (pentru WolfYTB):

La varsta ta nu imi pasa cum arat, conta ca ma jucam

| WolfYTB explică (pentru anonim_4396):

In zilele de azi din pacate si la 9 ani esti batjocorit de cum arati sad
Trebuie totusi sa ma potrviesc chiar daca nu imi convine

| anonim_4396 a răspuns (pentru WolfYTB):

Cu gandirea asta de oaie in turma o sa ajungi in prapastie impreuna cu celelalte care nu stiau unde mergeau.
Mai bine iti vezi de treaba ta si mergi la scoala decat sa "arati bine la varsta asta".
Asa ajung la 16 ani pitipoancele fara viitor.
Crede-ma ca nu sunt chiar asa batran cum poate ma crezi

| WolfYTB explică (pentru anonim_4396):

Nu te cred batran.Dar asa putin de curioazitate cat ai?
A da pana si mama zice ca ar trebui sa slabesc si mama nu e cu capul printre nori e o persoana care se respecta si este si contabila.Haine mai scurte de pana la genunchi nu are. Vrea doar sa arat bine ca atunci cand o sa fiu mare sa fiu frumoasa, slaba si sa am o viata desprinsa din cartile de basme

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru WolfYTB):

Esti frumoasa; cu mult peste medie!
viitorul... pleaca de la ce/cum esti si cum gandesti azi