| DamariisDammyy110 a întrebat:

Buna Tpu.De aproape doua saptamani am flecme care nu imi da pace seara am o flecma care nu o pot da jos si cand incerc incepe sa ma usture gatul..cum o pot dau jos? Mersi.Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Aceasta sputa (flegma) nu o poti elimina pana nu faci un tratament adecvat.
Poti lua ACC 600 ORI MAI INDICAT AR FI UN CONTROL MEDICAL.
Erdomedul este indicat in astfel de cazuri, dar nu se da decat la recomandarea medicului pneumolog.
Asa ca, nu ar strica sa ii faci o vizita, mai intai la medicul de familie si apoi catre cel de specialitate.
Dar poate nu este grav si te rezolva medicul de familie.
O zi bunahappy

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Încearcă o limonadă, te poate ajuta să scoți clătita afară din tine.