| TheCritic a întrebat:

De aproximativ un an am inceput sa am o problema destul de urata: stomacul meu nu digera alimentele pe care le consum. Duc un stil de viata sanatos si am incercat sa combin alimentele astfel incat sa nu ingreunez digestia insa de ceva timp nu mai pot consuma niciun fel de carne, lactate sau cereale integrale. Nu pot manca mai mult de un aliment la o masa. Consum aproximativ 4 litri de apa pe zi daca are vreo relevanta. Stie cineva cum pot sa revin la normal sau care ar fi cauza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| anonim997 a răspuns:

Probabil ti-ai dereglat stomacul, pana sa sesizezi asta cum mancai? Aveai un program de mese?

| TheCritic explică (pentru anonim997):

Nu aveam un program exact de mese dar aveam minim doua mese pe zi, ultima nu dupa ora 7 si micul dejun era sfant. Mancam variat si tineam cont de faptul ca nu e ok sa combin prea multe alimente.