| ChristianMihai11 a întrebat:

Ieri,am observat pe piept,în partea stângă aproape de umăr,o pată galbenă. Mi s-a spus că ar fi o vânătaie(mi-au zis prietenii,familia),dar nu cred că e vânătaie deoarece sunt sigur că nu m-am lovit în zona aia,nu mă doare, și nici nu are culoarea unei vânătăi. Ce altceva ar putea fi? Țin să menționez că e o peticică mică galbenă.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Carter_Flore_1999 a răspuns:

Salut. Cel mai probabil este o vanataie. Iti spun si de ce. In somn te poti lovi usor si sa iti apara acea vanataie pe corp sau poti pur si simplu sa te fi atins usor de ceva contondent. Petele galbene nu apar pentru ca ai avea vreo boala sau pentru ca ai avea vreun virus sau alte alternative la care te gandesti. Sper ca te-am ajutat si ca te-am linistit. Iti doresc o seara linistita in continuare!