| xDeyaDeeAx a întrebat:

Ma ajutati si pe mine? Alalta-ieri seara am vazit ca aveam o pata mica si rosie pe piept. Cand o apasam ma durea. M-am gandit ca m-am lovit undeva. Ieri dimineata pata se mariese. Aseara i-am aratat si mamei mele si mi-a spus ca probabil m-a intepat ceva si mi-a spus sa ma dau cu o crema cu uree. Azi-dimineata cand m-am schimbat am vazut ca a aparut o besicuta pe pata dar doar in locul unde a aparut nu si unde s-a intins. Cu ce as putea sa ma ung? Ar trebui sa ma ingrijorez? Daca maine e mai rau cred ca voi merge la medic.

Menionez ca astazi m-am mai uns cu o crema numita elecom dar doare si parca inteapa cand o ating.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| IceCreamDoll a răspuns:

Este o pata de la caldura si de la soare, nu te atinge, sau eventual te poti da cu o crema hidratanta pentru piele. Sanatate.

| Lokos a răspuns:

Sa nu fie vreo alergie puternica.Pata rosie de pe piept sincer sa fiu, nu stiu ce inseamna dar am mai auzit si eu la lume... Poate sa fie cum a zis mama ta ( o intepatura. ca tot e vremea tantarilor ) sau vreo alergie ...acum..nici nu stiu cum arata ca sa iti zic exact, in orice caz, o vizita la un medic specialist nu ar strica.Cat despre ingrijorare, nu cred ca ai motiv happy