| Annndddreeeeaaaaa a întrebat:

ieri seara mi-au aparut pe barbie si obraji niste bubite micute,ca niste cosuri. Mentionez ca nu sunt cosuri si nici varicela. Este o alergie? Sau infectie? Ma ustura foarte tare si am dat aseara cu crema de galbenele apoi azi am dat cu Nidoflor. Va rog, ziceti-mi ce pot sa fac, multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| andreeaAndreeaB a răspuns:

Sa notezi tot ce esti tu alergica adica la alimente, solutii de spalat, animale praf ect. Dar fireste ca ai nevoie de timp si mai precis mai mult de o luna happy sau mi se pare ca poti sa-ti faci un text de alergi cum am facut si eu unul de intolerannta. happy

5 răspunsuri:
| vangaelis a răspuns:

Mergi la un medic dermatolog, acolo vei afla raspunsul la intrebare mai mult ca sigur.

| Gabriela_Mihaela_1990 a răspuns:

Îți recomand sa cauți ulei 100% pur de arbore de ceai(Tea Tree ) de la Thursday Plantation.
Pui pe un bețișor de ureche si apoi aplici pe bubițe.
In scurt timp o sa vezi o diferența, bubițele se vor usca.

| andreeaAndreeaB a răspuns:

Buna incearca sa nu le mai atingi si incearca sa-ti dai seama la ce esti alergica poti folosi metoda carnetelului si poti sa da-i si cu ceai de musetel ca sa calmezi tenul daca le rupi poate ramane semne curati tenul cu regularitate.

| Annndddreeeeaaaaa explică (pentru andreeaAndreeaB):

Ce e metoda carnetelului?

| Annndddreeeeaaaaa explică (pentru andreeaAndreeaB):

Mulțumesc,o să incerc

| andreeaAndreeaB a răspuns (pentru Annndddreeeeaaaaa):

Sa notezi tot ce esti tu alergica adica la alimente, solutii de spalat, animale praf ect. Dar fireste ca ai nevoie de timp si mai precis mai mult de o luna happy sau mi se pare ca poti sa-ti faci un text de alergi cum am facut si eu unul de intolerannta. happy