| gago a întrebat:

nu stiu daca am o problema sau nu dar mi se intampla de multe ori cand ma panichez sa mi se blureze vederea.

De ex: un tip a venit spre mine si m-a amenintat,dintr-o data ma lua o panica mare si mi se blura imaginea.

Alt ex: dadeam a saruta o femeie si mi s-a blurat imaginea + panica.. Intrebarea mea este, de ce se intampla chestia asta si ce pot sa fac sa o tratez

Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SergiuBoss11 a răspuns:

In primul rand,ar trebui sa incerci sa iti controlezi emotiilewinking,e greu,dar realizabil.
"Daca ma bate asta,ce se poate intampla? voi avea orgoliul sifonat putin,dar stiu ca i-am tras vreo doua sa ma tina minte."
Un sarut, e un sarut, nu conteaza cum este, ci cu cine este. Poti tu sa ii faci vartej in gura cu limba, daca nu are sentimente pentru tine nu-i va placea.happyDeci n-ai de ce sa te panichezi.
Cu bluratul vederii...ma gandesc ca emotiile sunt asa puternice incat ajungi la pragul dintre treaz si lesinhappy. Cand ti se blureaza vederea esti la un pas de lesin

| gago explică (pentru SergiuBoss11):

Pai si cum pot sa imi controlez emotiile, pe moment este foarte greu...adica...de-abia mai gandesti.

1 răspuns: