| anonim_4396 a întrebat:

Pe 4 septembrie am facut avort.Azi am menstruatie,dar mai mult apare gheaguri de sange, as spune ca rar menstruatia pare normala, mai mult chiaguri de sange!
Imi poate spune cineva din ce cauza este aceasta.
?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Fatamuntilor a răspuns:

Sunt cazuri in care menstruatia vine si in cheaguri, mai degraba cred ca te cureti.Medicul care a facut avortul ar trebui sa te avertizeze asupra unor urmari...
Fa o vizita ginecologului si vezi ca raportutile sexuale sunt interzise cel putin 2 luni.Nici macar protejate.

7 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Au mama...la 16 ani avort? :-o :-o
Asta e...
Poate te cureti...
Totusi ar fi indicat sa ceri sfatul celui care ti-a facut avort/chiuretaj.
Atentie pe viitor si ar fi indicat sa folosesti prezervativul...
O zi bunahappy

| Crisk a răspuns (pentru caramela):

Am 19 ani nu 16!

| caramela a răspuns (pentru Crisk):

Http://www.tpu.ro/......-dulciuri/
Daca in 2012 noiembrie aveai 14 ani, in 2015 ai 19 ani?
Este problema ta cati ani ai...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Imi amintesc de tine.Gandeste-te ce ti-ai facut in timpul sarcinii.

| Bwhã_Alex_1996 a răspuns:

Poate fii din cauza actului sexual, du-te si fa un control la doctor. Funda?

| Crisk a răspuns (pentru Bwhã_Alex_1996):

Pai dupa avort nu am mai avut relatii sexuale,
alta cale nu aveam, dar odata cu pierderea acelui mic copilat a plecat si o parte din mine :'(

| anonim_4396 explică (pentru Crisk):

Pe viitor sa stii sa folosesti prezervatite