| TruLove a întrebat:

Am folosit pentru candida gynofort doza unica, insa scurgerile tot persista sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mergi la medic.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Este recomandat ca, la 7 zile după aplicarea de Gynofort 2% cremă vaginală, să REFACI un test de secreţie vaginală pentru confirmarea/infirmarea vindecării!
În cazul în care respectiva candidoză nu a fost vindecată, este NECESARĂ prescrierea unui alt tratament!

OBLIGATORIU, este necesar să se trateze şi partenerul - chiar dacă este asimptomatic ( nu prezintă nici un simptom ) - în proporţie de 80-90 % este infectat ( dacă aţi făcut sex neprotejat, atunci 100 % are candidoză; în general, bărbaţii sunt "purtători" asimptomatici )!

Vezi alte detalii în răspunsurile pe care ţi le-am dat la întrebările celelalte...

Toate cele bune.

| TruLove explică (pentru bursuc001):

Partenerul se trateaza cu crema clotrimazol si nistatin pastile.