| cleopatra92 a întrebat:

Buna!
Vreau si eu sa va intreb ceva, aveti idee c pot face k in timpul contactului sexual se simte un miros urat si nu stiu care este cauza si ce pastilute pot lua, idee este ca nu ma pot duce l un ginecolog ca nu ma aflu pe teritoriul Romaniei! am auzit k ar fi niste ovule sau ceva...chiar nu stiu...
Dau fundita! si va rog nu lasati comentarii rautacioase ca nu rezolvati nimic!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Daca ai si alte simptome asociate mirosului urat ca de exemplu secretii vaginale anormale, de culoare galben verzui, spumoase poate fi vorba de o infectie cu Trichomonas vaginalis - trichomoniaza( secretiile provoaca mancarimi la niv.vaginului atunci cand infectia este localizata in vagin --- daca s-a extins la uretra, apar dureri, usturimi si arsuri in timpul urinarii).
Tratamentul trebuie facut atat de catre femeie cat si de catre partenerul ei sexual. Vezi aici tratamentul :http://www.sfatulmedicului.ro/......onaza_1053

Aici ai prospectul si modul de utilizare a metronidazol-tablete : http://www.pcfarm.ro/prospect.php?id=1807

| ICPreda a răspuns:

Salut!
Mirosul poate veni si de la prezervativ, sunt unele persoane carora nu le place acest miros! Daca vine de la tine, poti lua masuri in ceea ce priveste igiena genitala! Sunt sapunuri lichide pentru zonele genitale ( vezi Nivea Intimo ), te poti spala mai atent in interior! Mirosul poate veni si de la partenerul tau. Daca urineaza de mai multe ori inainte de actul sexual si nu se spala, nu are o igiena corespunzatoare atunci cu siguranta va mirosi! Inainte de a va culca impreuna, spalati-va zonele intime! Daca nici dupa aceea mirosul nu dispare, atunci se poate vorbi de BTS ( bolic cu transmitere sexuala ).
O zi buna iti doresc si aveti grija de voi!

| trăncănici a răspuns:

De obicei doctorii vorbesc engleză cam peste tot şi nu văd motivul pentru care nu soliciţi consultaţie unui doctor. Încearcă să te speli înăuntru cu jet de apă înainte de contact cu vreo 2 ore.La fel şi partenerul. Miros urît mai poate veni şi de la igiena deficitară a buricului! Atîta timp cît buricul e neglijat,prin transpiraţie, se prelinge murdăria plină de microbi pînă la organele sexuale, infectîndu-le! Încearcă să miroşi penisul partenerului înainte de penetrare şi la scurt timp după. Lasă-l să facă cîteva penetrări.Compară mirosurile.S-ar putea ca şi mirosul amestecat al organelor voastre genitale să nu dea întotdeauna o fragranţă întocmai plăcută,depinde şi de balanţa hormonală în acel timp. În stare de stress,tristeţe,supărare,mirosul corporal se schimbă. Încearcă întîi ce ţi-am spus mai sus, dacă persistă, du-te la doctor.BTS-urile netratate la timp, devin periculoase în cazul concepţiei unui copil!

| GandesteLogic2011 a răspuns:

Ce insemna pentru tine miros urit Pentru partenerul tau poate insemna miros caracteristic NORMAL sexual. Incearca sa te speli in pasarica cu mai multa apa decit de obicei Si intreabati partenerul ce crede de miros.

| Alina894 a răspuns:

Si eu am trecut prin asta. La testele de la ginecologie mi s-a zis ca as avea gardnerella vaginalis. Sunt niste ovule, cervugid. Dar cel mai bine te duci la medic.