| Pikabu19 a întrebat:

Iepurasii pitici miros urat? Vreau sa-l tin in apartament si vreau sa stiu daca miros chiar asa de urat,pentru ca am auzit ca excrementele si urina lor miros neplacut. As vrea sa aflu din propria experienta, nu din cele auzite pe net. Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Orice animal miroase daca nu faci curat dupa el.
Asternuturile la iepurasi se schimba foarte des, la 2-3 zile, daca nu sunt schimbate destul de des, logic ca o sa miroase.

| Kriss96 a răspuns:

Intr-adevar urina lor miroase urat. Trebuie sa cureti zilnic la el in cusca. Asta e partea cea mai grea. Nu neaparat mirosul ca nu o sa miroasa toata casa. Daca ii faci curat zilnic o sa fie super. Dar ideea e ca o sa miroasa cand o sa te apropii de cusca.
Mie mirosul nu mi se pare atat de rau. Eu am avut iepure 2 luni si ma obisnuisem. Dar nici la inceput nu puteam sa zic ca miroasea atat de urat incat sa nu suport.

| Pikabu19 explică (pentru Kriss96):

Cred ca o sa-mi iau porcusor de guineea laughing

| FuriaGogoasei a răspuns:

Da, intr-adevar mirosul nu este deloc placut. Tot ce poti face este sa-l ti intr-o cusca pe balcon.